Kniha "Miminka v rovnováze"

 
Dostupnosť Skladom u dodávateľa
€14,99
   
Kód tovaru 9788027071074
Značka TULA
Kategória Novinky
Záruka 2 roky
 

Prečo kniha Bábätká v rovnováhe?

Kniha sa detailne venuje nosenie detí v súvislosti s ich psychomotorickým vývojom podľa poznatkov fyzioterapie - a práve prepojením s týmto medicínskym oborom je priekopnícka, pretože pozitívne účinky nosenie detí v šatkách a nosidlách nie sú doteraz v dostatočnej miere súčasťou výučby lekárstva. Precízne prepracovaná kniha Bábätká v rovnováhe založená na dlhodobé osobné skúsenosti autoriek tak oslovuje popri rodičov i odborníkov, ktorým môže poslúžiť ako učebnica.

 

https://nosenivsatku.cz/kniha/

 

O čom ďalej je kniha?

Kniha sleduje pohybový vývoj dieťaťa od prenatálneho obdobia cez jednotlivé míľniky až do 14 mesiaca života. Rozlišuje kvalitu a kvantitu pohybu. Hlavná pozornosť je zameraná na pohyb a dotyk ako centrálny moment detského vývoja. V každom období sa tiež venuje dieťaťu ako nošenci, opisuje, ako nosenie podporuje vývoj a  ako sa spôsoby nosenia premieňajú s rastom dieťaťa.

 

Preklad knihy Babys im Gleichgewicht vydávame pod vlastným nákladom. Prečo? Rokujeme priamo s autorkami knižky a s ich nemeckým vydavateľstvom Elsevier máme už predbežne rokovalo zmluvu. Nemusíme robiť kompromisy. Knížku preložila profesionálna prekladateľka, ktorá svoje deti nosia a problematiku pozná. Prekladateľka spolupracovala s profesionálnou redaktorkou, ktorá vie nemecky a svoje deti tiež nosila. Prečo pre skvelý výsledok bola potreba aj práca redaktorky? Redaktorka číta preklad knihy súčasne s originálom, stráži, aby preklad pôsobil ako originál, kontroluje, či zodpovedá sťýl, či sa v texte nevyskytujú nelogickosti a nezrovnalosti. Skrátka - viac očí viac vidí. Dielo nakoiec skontroluje korektorka - tá už sa nebude pozerať na originál, bude opravovať prípadné pravopisné chyby, preklepy a štylistické drobnosti. Chceme Vám ponúknuť nielen kvalitný obsah, ale tiež krásny jazyk a profesionálne spracovanú knihu.

 

Ukážka z knihy

“Cicavci sa delia do troch veľkých skupín: hnačke, hnízdoši a nošenci.

Žriebätká sú krátko po pôrode schopná stáť na vlastných nohách a nasledovať matku. Mačiatka a šteňatá oproti tomu leží nahá a slepá v hniezde a sú úplne bezbranná. Opičky pôsobí po pôrode tiež bezbranne, majú však otvorené oči a matky je úplne samozrejme majú celý čas pri sebe, nosí je na svojom tele.

Hnízdoši sú nastaveni na to, že niekoľko hodín leží sami v hniezde. Pretože nevidí ani nepočujou, nevnímajú žiadny ruch zvonku. Vysoký obsah tuku v matkinom mlieku je zasýti na niekoľko hodín.

Keby naše deti boli hnízdoši, nemuseli by sme riešiť zladenie práce so starostlivosťou o novorodenca. Bolo by možné bez problémov odísť od dieťaťa na štyri až šesť hodín. Stráženie by nebolo potrebné. Robia to tak všetky matky hnízdošů.

Vlčica alebo loviace divoké mačky odchádzajú na šesťhodinový lov a svojich potomkov môžu nechať samotné. Žiaden človek so zdravými rodičovskými inštinkty by nenechal svoje dieťa ležať tak dlho samotné v postieľke. Moc dobre totiž vieme, že naše deti nemôžu niekoľko hodín v kľude spať či v postieľke pasívne čakať na rodičov. Krátko po pôrode začnú plakať a uteší je len citeľná prítomnosť inej osoby, ideálne dobre známej matky.

Inštinkt prežitie běhavcům velí nasledovať matku. Hnízdošům velí zostať v pokoji ležať v hniezde. Keby mláďatá nebola celkom pokojná, mohla by ich vycítiť iná šelma. Inštinkt prežitie našim deťom velí plakať, keď sa cíti osamotené a opustené. Nemá to nič spoločné s rozmaznanosťou. Je to tisíce rokov starý, vrodený inštinkt.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: